تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس یکی از خدماتی است، که در مگابایت سیستم با بالاترین کیفیت ارائه می‌شود. تعمیرات در این شرکت با گارانتی و پشتیبانی همراه است و بی شک در تمامی مراحل تعمیر در کنارتان هستیم. تعمیر ال سی دی دارای گارانتی 50 روزه همچنین تعمیر در محل است. همچنین خدمات رایگان ما شامل ارسال رایگان، ویروس‌کشی هستند. همچنین در مچموعه مگابایت سیستم شفافیت در فاکتور هزینه حرف اول میزند و تمامی هزینه‌های صورت گرفته به طور مشخص ذکر می‌شود.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

مشکلات رایج ال سی دی و تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس

1. روشن نشدن لپ‌تاپ:

اگر لپ‌تاپ شما به طور ناگهانی خاموش می‌شود و روشن نمی‌شود، چند دلیل عامل آن است. رایج‌ترین دلیل روشن نشدن لپ‌تاپ این است که آداپتور برق متناوب کار نمی‌کند. اگر آداپتور برق متناوب کار نمی‌کند در نتیجه وقت آن رسیده که یک آداپتور جدید بخرید. اگر جک DC دچار مشکل شده است، سعی کنید زاویه دوشاخه را در جک آن تنظیم کنید. اگر چند چراغ روشن می‌شوند اما دستگاه هنوز بوت نمی‌شود، ممکنه لازم باشد جک DC را تعویض کنید. 

اگر یکی از این مشکلات نیست، ممکنه مشکل در مادربرد لپ‌تاپ قرار دارد. تنها راه حل مشکل، تعویض قطعات اصلی یا خرید یک لپ‌تاپ جدید است. در صورتی که مطمعن نیستید مشکل از کدام است، به نمایندگی تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس مراجعه فرمایید.

2. لپ‌تاپ روشن است، ولی صفحه نمایش سیاه می‌شود:

گاهی اوقات وقتی لپ‌تاپ را روشن می‌کنید، همه چیز به درستی کار می‌کند، اما صفحه نمایش لپ‌تاپ سیاه می‌شود یا به طور مداوم راه اندازی مجدد می‌شود. علت اصلی مشکل سیاه بودن صفحه نمایش لپ‌تاپ خرابی مادربرد یا حافظه باشد، اگر فقط خرابی حافظه باشد، می‌توان ابتدا با حذف همه ماژول‌ها مشکل را حل کرد. پس از آن، شروع به تعویض یک ماژول در یک زمان کنید و دستگاه را روشن کنید. 

اگر یکی از ماژول‌ها به لپ‌تاپ اجازه عملکرد بدهد در حالی که ماژول دیگر این کار را نمی‌کند، نشان می‌دهد که یکی از ماژول‌های حافظه خراب است و باید تعویض شود. اما اگر حتی تعویض ماژول حافظه هم جواب نداد، ممکن است مشکل از مادربرد باشد و باید توسط تکنسین‌های نمایندگی تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس بررسی شود.

3. خطوط رنگی روی صفحه نمایش:

گاهی اوقات وقتی لپ‌تاپ خود را استفاده می‌کنید، متوجه یک سری خطوط رنگی روی صفحه نمایش خود شوید که روی دیدتان تأثیر می‌گذارد. اینگونه خطوط می‌توانند آزاردهنده باشند، اما با برخی عیب‌یابی برطرف می‌شوند. اگر به دنبال برطرف کردنه این مشکل هستید، ابتدا لپ‌تاپ را از منبع برق جدا کرده و باتری را خارج کنید. دکمه پاور را حدود 20 ثانیه نگه دارید و مجددا راه اندازی کنید. اگر مشکل حل نشد ممکن است به دلیل کابل سیگنال لپ‌تاپ باشد یا ممکنه صفحه نمایش معیوب باشد یا نیاز به تعویض داشته باشد، که در مگابایت سیستم صورت می‌گیرد.

4. خاموش شدن مکرر:

یکی دیگر از مشکلات رایجی که اکثر مردم با نمایشگر لپ‌تاپ تجربه می‌کنند، خاموش شدن ناگهانی لپ‌تاپ است. اگر لپ‌تاپ شما حدود بعد از یک یا دو ساعت خاموش می‌شود، به دلیل داغ شدن بیش از حد دستگاه است. برای بررسی اینکه آیا به همین دلیل است، لپ‌تاپ را بلند کرده و پایین آن را لمس کنید. اگر دمای لپ‌تاپ گرم‌تر از حد معمول باشد، مطمئناً مشکل از داغ شدن بیش از حد دستگاه است. با دمیدن هوای فشرده به دریچه‌های لپ‌تاپ می‌توان اینگونه مشکلات را حل کرد. این کار باعث پاکسازی درون دستگاه از ذرات گرد و غبار درون دستگاه می‌شود.

 گزینه دیگر باز کردن و تمیز کردن لپ‌تاپ است، که برای این کار حتما به تکنسین‌های نمایندگی تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس مراجعه کنید. اینگونه مشکلات عموما به دلیل گرد و غبار است، که باعث آسیب به فن و گرم شدن بیش از حد دستگاه می‌شود. همیشه مطمئن شوید که لپ‌تاپ را روی یک سطح صاف و هرگز روی تخت استفاده نکنید. به این دلیل است که پارچه دریچه‌های لپ تاپ را مسدود می‌کند و باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه می‌شود.

5. صفحه نمایش لپ‌تاپ ترک خورده:

با لپ‌تاپ‌ها باید با احتیاط برخورد شود زیرا شکننده هستند و به راحتی می‌شکنند. اگر صفحه لپ‌تاپ ترک بخورد ممکن است به این دلیل باشد که آن را انداخته‌اید، آن را در زاویه‌ای نامناسب نگه داشته‌اید یا وزنه‌ای سنگین روی آن گذاشته‌اید یا تحت فشار قرار گرفته است. گاهی اوقات شکستگی صفحه نمایش لپ‌تاپ ممکنه است سطحی باشد و عملکرد کلی لپ‌تاپ را مختل نکند. 

 با این حال، اغلب اوقات، شکستگی صفحه نمایش لپ‌تاپ بر عملکرد کلی سیستم تأثیر می‌گذارد. در صورت مشکل با صفحه نمایش خود به نمایندگی ایسوس مگابایت سیستم مراجعه کرده و تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس شما با بالاترین کیفیت صورت گیرد.

6. صفحه نمایش کم نور:

ابتدا بررسی کنید که آیا سطح روشنایی لپ‌تاپ روی حداکثر میزان خود تنظیم شده است. اگر نمایشگر همچنان کم نور است، دستگاه را مجدداً ریست کنید. زیرا می‌تواند فقط یک خطای سیستمی باشد که با راه اندازی مجدد دستگاه قابل حل است. همچنین بررسی کنید که آیا سیم آداپتور برق شل شده است یا خیر و محکم به پریز و لپ‌تاپ وصل کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، به احتمال زیاد به دلیل خرابی LCD است. در پشت LCD، یک برد اینورتر و یک لامپ نور پس زمینه وجود دارد که تصویر را کنترل می‌کند.

برد اینورتر ولتاژ پایین مورد استفاده لپ‌تاپ را به ولتاژ بالاتر مورد نیاز لامپ که صفحه LCD را روشن می‌کند تبدیل می‌کند. اگر برد یا لامپ اینورتر دچار مشکل شود، با مشکل کم نور شدن صفحه نمایش مواجه خواهید شد. حتی اگر یکی از این دو جزء خراب شود، صفحه نمایش باید تعویض شود. توصیه می‌شود هرگز اقدام به تعمیر خود سرانه آن نکنید و دستگاه را به نمایندگی تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس بیاورید.

سخن پایانی:

در صورتی که با مشکلات بالا روبه‌رو شدید با کمال آرامش و خونسردی و بدون اینکه تصمیم به تعمیر خود سرانه دستگاه کنید دستگاه را پیش یک تکنسین ببرید. پیشنهاد ما تکنسین‌های زبده نمایندگی تعمیر ال سی دی لپ تاپ ایسوس مگابایت سیستم است، که با بالاترین کیفیت به تعمیر دستگاهتان می‌پردازد. در صورت تمایل برای همکاری با مجموعه مگابایت سیستم به شماره‌هایی که در پایین قید شده است، تماس بگرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *