ده روش افزایش سرعت کامپیوتر

ده روش افزایش سرعت کامپیوتر

هدف ما در این مقاله بررسی ده روش افزایش سرعت کامپیوتر شما عزیزان است. که این روش ها عبارتند از:

1. برنامه های قدیمی را حذف کنید:

اگر دارای کامپیوتر قدیمی‌تری هستید، ممکن است برنامه‌های قدیمی و استفاده نشده زیادی روی هارد دیسک شما پنهان قرار داشته باشد. از منوی «Programs and Features» دیدن کنید تا فهرست کاملی را ببینید و هر چیزی را که مورد استفاده شما نیست را حذف کنید.

2. محدود کردن برنامه هایی که به طور خودکار راه اندازی می شوند:

برنامه های زیادی مانند Spotify یا Skype هر زمان که رایانه خود را روشن کنید به طور خودکار شروع به کار می کنند. می‌توانید تنظیمات پیش‌فرض برنامه ها را تغییر دهید تا این برنامه‌ها در هنگام روشن شدن کامپیوتر رم شما را اشغال نکنند.

3. پاک کردن و حذف فایل های قدیمی:

اگر همچنان تصاویر قدیمی مربوط به جشن های دوره دبیرستان یا عکس های 15 سال پیش خود را ذخیره کرده اید. اگر اسناد یا فایل های قدیمی وجود دارد که به آنها نیاز ندارید، به سادگی آنها را حذف کنید. اگر می‌خواهید فایل‌ها و تصاویر قدیمی خود را حفظ کنید، آنها را به فضای ذخیره‌سازی ابری مانند Google Drive یا One Note منتقل کنید .

4. RAM خود را ارتقا دهید:

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش سرعت رایانه، ارتقای RAM است. افزودن 2 تا 4 گیگ فضای رم اغلب برای ایجاد تفاوت محسوس کافی است.

5. یک ssd دریافت کنید:

یکی دیگر از ارتقاء سخت افزاری که می توانید در رایانه خود انجام دهید، نصب ssd است. این کار عملکرد رایانه شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

6. از ابزار پاک کننده استفاده کنید:

علاوه بر پاک کردن دستی فایل های خود، باید به طور مرتب فایل های موقت و کش خود را پاک کنید. با استفاده از یک ابزار رایگان مانند CCleaner یا Malwarebytes، می توانید فایل های مخفی رایانه خود را منظم نگه دارید.

7. تاریخچه مرور و کوکی های خود را پاک کنید:

اگر مرورگر شما کند کار می کند، میتوانید با پاک کردن سابقه و کوکی های خود سرعت آن را افزایش دهید. مرورگر شما تمام بازدیدهای شما را ذخیره می کند و کوکی ها را جمع آوری می کند. این کوکی ها و فایل های کوچک می توانند باعث کند شدن سرعت شوند. پاک کردن مرتب این موارد برای افزایش عملکرد رایانه شخصی و حفظ عملکرد روان در صورت مشاهده تاخیر در سرعت ضروری است.

8. وجود ویروس ها را بررسی کنید:

یکی از دلایل رایج کندی رایانه‌ها، وجود ویروس است. مطمئن شوید که نرم‌افزار آنتی ویروس شما فعال باشد.

10. خاموش و روشن کردن را فراموش نکنید:

احمقانه به نظر می رسد، اما خاموش کردن رایانه و روشن کردن مجدد آن می تواند برای افزایش عملکرد رایانه شما معجزه کند. اگر در رایانه خود دچار تاخیر شدید، به سادگی آن را خاموش کنید، آن را از برق جدا کنید و سپس دوباره وصل کنید و دوباره روشن کنید.

 

ما در این مقاله به آموزش ده روش افزایش سرعت کامپیوتر پرداختیم. توانستیم با روش های ساده و کارامد سرعت کامپیوتر را افزایش دهیم. در صورت بروز مشکلات کامپیوتری خود میتوانید از مشاوره رایگان ما یا در قسمت خدمات به بخش تعمیر کامپیوتر مراجعه کنید.