پنج نکته برای افزایش عمر باتری موبایل:

زندگی ما انسان ها با آمدن گوشی همراه دچار تغییرات زیادی شده است. به گونه ای که همراه داشتن گوشی در هر لحظه روز امری واجب و ضروری شده است. حالا فرض کنید ما به گوشیمان نیاز ضروری داریم ولی شارژ آن تمام شده است. پس شارژ داشتن گوشی در بعضی مواقع امری مهم و ضروری است. در همین راستا ما در این مقاله به آموزش پنج نکته برای افزایش عمر موبایل پرداخته ایم.

پنج نکته برای افزایش عمر باتری موبایل:

1. اجازه ندهید باتری به 0٪ برسد:

هنگامی که باتری به 20٪ رسید، باتری را شارژ کنید و اجازه ندهید تا 0٪ شود. اگر باتری به طور کامل تمام شود، باتری به آرامی عمر خود را از دست می دهد و به زودی شروع به تخلیه می کند.

2. باتری را روی 90% متوقف کنید:

لازم نیست هر بار باتری 100% شارژ شود. همچنین می توانید گوشی را تا 90 درصد خاموش کنید زیرا مانع گرم شدن بیش از حد دستگاه شما میشود. در همین راستا، این کار از عمر باتری گوشی هوشمند شما محافظت می کند.

3. حالت صرفه جویی در انرژی:
همه کاربران استفاده از حالت صرفه جویی در مصرف انرژی را دوست ندارند. اما می تواند به صرفه جویی در عمر باتری کمک کند و اجازه ندهد برای چیزهای غیرضروری شارژ شما کم شود. تا زمانی که کاربران در حال انجام چند کار یا بازی هستند، توصیه می شود از حالت صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده شود. که این امر باعث افزایش طول عمر شارژ باتری شما می شود.

4. از شارژرها و کابل های مجاز استفاده کنید:
استفاده از شارژرها یا کابل های اصل می تواند تأثیر زیادی بر عمر باتری داشته باشد. اطمینان از اینکه شارژر و کابل شارژر متعلق به شرکت است می تواند بر طول عمر باتری موثر باشد.

5. حذف برنامه های غیر ضروری:
برنامه ها از باتری در پس زمینه استفاده می کنند، بسیاری از کاربران هیچ ایده ای در مورد آن ندارند. ولی برای بهبود شارژ بهتر است، برنامه‌های غیرضروری را که دیگر مورد استفاده نیستند، حذف کنید.

از اینکه در آموزش همراه ما بودید سپاس گذاریم. در صورت بروز مشکل در گوشی همراه خودت میتوانید از مشاوره رایگان یا دستگاه موبایل خود را به ما بسپارید.