مگابایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

مگا بایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

جستجو کردن
Close this search box.

مرکز تعمیر باتری لپ تاپ

باتری، قلب تپنده لپ تاپ است که وظیفه تامین نیروی الکتریسیته را برعهده دارد. بنابراین در صورتی که نتواند انرژی موردنیاز لپ تاپ را برای قطعات تامین کند، مشکلات متعددی به وجود می‌آید. در صورت خرابی باتری، می‌توانید فرایند تعمیر یا تعویض آن را با خیال راحت به کارشناسان مجرب مگابایت سیستم بسپارید.

تعمیرات باتری انواع لپ تاپ در مگابایت سیستم

در بسیاری از مواقع می‌توانید به جای تعویض باتری، آن را تعمیر و به این ترتیب در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. نکته مهم در این باره اینکه حتما باید تعمیر این قطعه حساس را به افراد متخصص در نمایندگی لپتاپ بسپارید و در صورتی که تجربه‌ای در این زمینه ندارید، از هر گونه دستکاری خودداری کنید؛ زیرا در بسیاری از موارد تعمیر غیراصولی، خرابی بیشتر باتری و بعضا از کار افتادن کامل آن را به دنبال دارد. شوک دادن به باتری لپ تاپ و همچنین کالیبره کردن باتری با استفاده از تجهیزات خاص، از جمله ترفندها و روش‌هایی است که برای تعمیر باتری به کار برده می‌شود.

چه موقع باید باتری لپ تاپ را تعمیر یا تعویض کنید؟

مهم نیست که چقدر خوب از لپ تاپ و باتری آن مراقبت کنید؛ این قطعه حیاتی برای همیشه کارکرد روز اول خودش را نحواهد داشت. اکثر باتری‌ها حداقل چند سال اول خوب کار می‌کنند، اما در نهایت به دلیل فرسودگی، قرار گرفتن در معرض گرمای شدید و حتی عدم استفاده ضعیف و خراب می‌شوند. تعمیر باتری نیز تنها در صورتی ممکن است که کامل خراب نشده باشد، اما اگر ظرفیت آن از بین رفته، وقت آن رسیده است که باتری را تعویض کنید. در صورت بروز موارد زیر، توصیه می‌شود از خدمات تعویض یا تعمیر لپ تاپ در محل کمک بگیرید:

شارژ باتری لپ تاپ زودتر از قبل تمام می‌شود

باتری اکثر لپ تاپ‌ها می‌توانند بین 3 تا 10 ساعت دوام بیاورند. اگر مک بوک یا لپ تاپ شما کمتر از این مدت زمان کار می‌کند و حتی اگر شارژ کامل فقط 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد، وقت آن است که باتری را عوض کنید. در چنین مواردی احتمالا دریافت خدمات تعمیر از تعمیرگاه لپ تاپ ایسوس و برندهای دیگر، مشکلی را برطرف نکند.

زمان زیادی طول می‌کشد تا لپ تاپ شارژ شود

یک لپ‌تاپ سالم سریع شارژ می‌شود، بنابراین اگر متوجه شدید که شارژ کامل باتری لپ‌تاپ بیشتر از حد معمول طول می‌کشد یا اصلا شارژ نمی‌شود، یک دلیل احتمالی خرابی باتری آن است.

لپ تاپ به طور غیرمنتظره‌ای خاموش می‌شود

خاموش شدن ناگهانی باتری، به خصوص زمانی که بیشتر شارژ آن پر است، می‌تواند نشانه‌ای از خراب بودن باتری باشد. در صورت بروز این اتفاق، لپ تاپ را به برق وصل کنید تا ببینید روشن می‌شود یا خیر. اگر لپ تاپ روشن نشد یا پس از مدت طولانی روشن شد، تهیه یک باتری جدید می‌تواند مشکل را حل کند.

باتری لپ تاپ بادکرده به نظر می‌رسد

در صورتی که باتری لپ تاپ باد کرده است، از استفاده از دستگاه خود اجتناب کرده و نباید به زور باتری را خارج کنید. این اتفاق نادر است، اما باتری‌های آسیب دیده می‌توانند آتش بگیرند یا منفجر شوند. در عوض از کارشناسان مرکز تعمیر باتری لپ تاپ hp کمک بگیرید. 

لپ تاپ بیش از حد داغ می‌شود

یک لپ تاپ سالم همزمان با استفاده از آن، باید خودبه‌خود خنک شود. بنابراین اگر متوجه شدید که رایانه شما داغ‌ کرده، به این معنی است که باتری به درستی کار نمی‌کند. همچنین ممکن است صدای فن‌های داخلی را بشنوید که بیش از حد کار کرده و سعی می‌کنند دستگاه شما را خنک کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، لپ تاپ را از برق بکشید و از آن استفاده نکنید تا آسیب بیشتری به دستگاه وارد نشود.

چرا مگابایت سیستم بهترین مرکز برای تعمیر باتری لپ تاپ است؟

با توجه به قیمت بالای لپ تاپ از برندهای مختلف، تعمیر لپ تاپ اپل و دیگر برندها باید زیرنظر افرادی انجام شود که در این زمینه تجربه و سابقه کار دارند. یکی از خدمات تخصصی ارائه شده در مگابایت سیستم تعمیر باتری انواع لپ تاپ‌ها از برندهای مختلف است که توسط تیمی از مهندسان کارآزموده و باتجربه و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات اورجینال انجام می‌شود.

همچنین برای تعمیر باتری و تعمیر بدنه لپ تاپ در مگابایت سیستم نیازی نیست که حضورا مراجعه کنید و می‌توانید درخواست تعمیر در محل را از تیم مگابایت سیستم داشته باشید. گارانتی تست و مشاوره رایگان تنها مشتی از مزایای تعمیر باتری لپ تاپ در مرکز ماست.

سئوالات متداول