مگابایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

مگا بایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

جستجو کردن
Close this search box.

مرکز تعمیر باتری لپ تاپ در تهران

باتری، وظیفه تامین نیروی برق را برعهده دارد و یکی از حیاتی‌ترین قطعات لپ تاپ است. کوچک‌ترین اختلال در باتری لپ تاپ، عملکرد کل سیستم را با مشکل مواجه می‌کند. اگر با نشانه‌های خرابی باتری لپ تاپ برخورد کردید، بدون معطلی با مشاوره انلاین تعمیر لپ تاپ در غرب تهران تماس بگیرید. در این موارد، تعویض یا تعمیر باتری لپ تاپ، ضروری است. کارشناسان مجرب مگابایت سیستم، به بهترین نحو شما را راهنمایی و لپ تاپ را عیب‌یابی می‌کنند.

نشانه های خرابی باتری لپ تاپ

تعمیر باتری در دسته تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ قرار می‌گیرد و باید توسط افراد متخصص انجام شود؛ اما بهتر است شما نیز به‌عنوان یک کاربر، با نشانه‌های خرابی باتری لپ تاپ آشنا شوید.

  • شارژ لپ تاپ سریع تخلیه می‌شود
  • لپ تاپ پیش از خالی شدن کامل باتری، خاموش می‌شود
  • باتری لپ تاپ به‌سرعت داغ می‌کند
  • باتری لپ تاپ دیرتر از حد‌معمول شارژ می‌شود
  • باتری‌های داخلی، باد می‌کنند و حجیم می‌شوند

موارد بالا، رایج‌ترین نشانه‌های خرابی لپ تاپ هستند. پس از مشاهده این علائم، هرچه سریع‌تر با مرکز تعمیر باتری لپ تاپ مگابایت سیستم تماس بگیرید. تعمیر باتری لپ تاپ لنوو، ایسوس، اچ پی و سایر برندها در این مجموعه تخصصی انجام می‌شود.

آیا باتری لپ تاپ تعمیر می‌شود؟

باتری‌های لپ تاپ به دو نوع داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند؛ اما مدل‌های مختلفی دارند. باتری لیتیوم پلیمری، باتری نیکل کادمیوم، باتری نیکل متال هیدرید و باتری لیتیوم یون،‌ رایج‌ترین مدل‌های باتری در لپ تاپ‌های اچ پی، ایسر، ایسوس، دل، لنوو و سایر برندها هستند.

تعمیر کیبورد لپ تاپ اچ پی یا تعمیر قاب لپ تاپ لنوو، کار بسیار رایجی است؛ اما برخی باتری‌ها قابل‌تعمیر نیستند و باید تعویض شوند. اگر باتری لپ تاپ شما لیتیوم پلیمری باشد،‌ تعمیر آن ممکن نیست. این باتری‌ها به‌سرعت متورم می‌شوند و به سایر بخش‌های لپ تاپ آسیب وارد می‌کنند. اگر باتری لیتیوم پلیمری را تعویض نکنید، هزینه بالایی را برای تعمیر لپ تاپ متحمل خواهید شد. در اغلب لپ تاپ‌های جدید نیز از این نوع باتری استفاده شده است.

مراحل تعمیر باتری لپ تاپ

باید تاکید کنیم که تعمیر باتری لب تاب دل، ایسر، ایسوس، اچ پی و سایر برندها، کاری کاملا تخصصی است و به تجربه نیاز دارد. در برخی مواقع ممکن است حین تعمیر باتری، آتش‌سوزی رخ دهد و خسارات جبران‌ناپذیر به‌جای بگذارد. در ادامه با مراحل تعمیر باتری لپ تاپ آشنا خواهید شد.

  • تکنسین در ابتدا باتری را از محفظه خارج و سپس سلول‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند.
  • در محله بعدی، کلیه سلول‌ها با استفاده از مولتی‌متر تست می‌شوند تا سلول آسیب‌دیده شناسایی شود.
  • در آخر، سلول معیوب با سلول سالم جایگزین می‌شود و باتری به محل خود برمی‌گردد.

تعویض سلول یا سلول‌های معیوب، عمر باتری و لپ تاپ را افزایش می‌دهد و به سلامت باتری کمک می‌کند. پس از تعمیر باتری لپ تاپ ایسوس، ایسر، اچ پی و سایر برندها، تا مدتی با مشکلاتی همچون داغ شدن بیش از حد باتری، خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و مواردی از این قبیل، مواجه نخواهید شد.

چه زمانی باتری لپ تاپ باید تعویض شود؟

هنگامی که باتری قابل‌تعمیر نباشد و سلول‌ها آسیبی ندیده باشند، تعویض باتری، بهترین کار است. برخی مواقع، خرابی مدار کنترل یا آسیب‌های جدی که باتری وارد شده‌اند، راهی جز تعویض باتری باقی نمی‌گذارند.

همانطور که تعویض شارژر لپ تاپ ایسر، هزینه بیشتری از تعمیر شارژر لپ تاپ ایسر دارد؛ هزینه تعویض باتری لپ تاپ نیز از تعمیر آن بیشتر است؛ اما این هزینه، از آسیب‌های جدی‌تر به لپ تاپ جلوگیری می‌کند.

هزینه تعمیر باتری لپ تاپ چقدر است؟

همانطور که نمی‌توان هزینه ثابتی برای تعویض lcd لپ تاپ اعلام کرد، هزینه تعمیر باتری نیز متغیر است و به فاکتورهای مختلف بستگی دارد. مهم‌ترین عامل تعین قیمت در تعمیر باتری لپ تاپ، مقدار و نوع آسیب است. در برخی مواقع، آسیب برد باعث خرابی باتری شده یا مدار شارژر آسیب دیده است. گاهی اوقات نیز برای تعمیر باتری به خرید سلول باتری لپ تاپ و تعویض آن نیاز داریم. هر‌یک از این موارد، قیمت متفاوتی دارند و باعث نوسان هزینه‌ها می‌شوند. کارشناسان مگابایت سیستم با بررسی‌های دقیق، در ابتدا، مشکل را ریشه‌یابی و سپس لپ تاپ را تعمیر می‌کنند.

تعویض و تعمیر باتری لپ تاپ، در مرکز تخصصی مگابایت سیستم

مگابایت سیستم، به‌عنوان مرکز تعمیر لپ تاپ ایسوس، اچ پی، دل، لنوو، ایسر و نمایندگی تعمیرات all in one apple در غرب تهران، خدمات تخصصی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به مشتریان عرضه می‌کند. از امتیازهای این مجموعه می‌توان به استفاده از قطعات اورجینال، به‌کارگیری نیروی کارشناس، ارائه مشاوره رایگان، تعمیرات سریع، گارانتی تست و تعمیر لپ تاپ در محل اشاره کرد. برای ثبت درخواست یا اخذ مشاوره رایگان، به ترتیب با شماره‌های 02146121561 یا 09120305987 تماس بگیرید.

سئوالات متداول