مگابایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

مگا بایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

جستجو کردن
Close this search box.

تعمیر تخصصی و حرفه‌ای ال سی دی لپ تاپ

بسیاری از افراد ساعات طولانی روز را با نگاه مداوم به ال سی دی لپ تاپ می‌گذرانند. از این رو هر مشکل کوچک و بزرگی در کیفیت ال سی دی یا حتی کوچک‌ترین شکستگی در آن، می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. ال سی دی‌ها دچار مشکلات متعددی می‌شوند که برخی را می‌توان تعمیر و در بعضی موارد باید به کل ال سی دی را تعویض کرد.

خدمات تعمیر ال سی دی لپ تاپ در مگابایت سیستم

درست مانند تلویزیون‌ها، نمایشگر لپ تاپ نیز پس از چند سال دچار مشکلاتی می‌شود. گاهی اوقات نمایشگر حتی زمانی که لپ تاپ روشن است، هیچ چیزی نشان نمی‌دهد. علاوه بر این گاهی اوقات خطوط سفیدی روی ال سی دی ظاهر می‌شوند که خبر از مشکلی داخلی در دستگاه می‌دهند. در این مواقع باید در اسرع وقت به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید. برخی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به ال سی دی لپ تاپ و خدمات ارائه شده در مگابایت سیستم عبارتند از:

رفع مشکل روشن نشدن ال سی دی لپ تاپ

روشن نشدن لپ تاپ لزوما به این معنی نیست که مشکلی در مادربرد وجود دارد. اگر لپ تاپ شما هر چند دقیقه یک بار خاموش شده و روشن نمی‌شود، احتمال خرابی آداپتور برق متناوب زیاد است. همچنین احتمال خرابی جک برق DC وجود دارد. کانکتور DC (یا دوشاخه DC) یک کانکتور الکتریکی است که برق ثابت دستگاه را تامین می‌کند. در این مواقع باید از یک متخصص برای تایید نقص مذکور و تعویض آداپتور برق متناوب و انجام تعمیرات لپ تاپ در محل کمک بگیرید.

رفع عیب نمایش خطوط عمودی رنگی روی ال سی دی لپ تاپ

خطوط عمودی چند رنگ یا تک رنگ روی ال سی دی لپ تاپ، ممکن است ناشی از خرابی سخت‌افزاری یا به دلیل آسیب دیدن صفحه نمایش باشد. برای اینکه خودتان این مشکل را برطرف کنید، ابتدا لپ تاپ را از برق بکشید، دکمه پاور را برای 30 ثانیه نگه دارید و لپ تاپ را ری‌استارت کنید. اگر همچنان خطوط رنگی را مشاهده کردید، احتمالا مشکل از صفحه LCD است که در چنین شرایطی نیز باید به مراکز تخصصی مانند مگابایت سیستم مراجعه کنید.

برای اطمینان از مشکل صفحه ال سی دی، لپ تاپ را به مانیتور دیگری متصل کنید و ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر. اگر این طور باشد، مطمئنا مشکل در پنل LCD است و باید نسبت به تعمير لپ تاپ ايسوس یا لپ تاپتان از هر برند دیگری در مراکز تخصصی اقدام کنید.

تعویض ال سی دی شکسته لپ تاپ

یکی دیگر از تعمیرات تخصصی مک بوک پرو و هر مدل لپ تاپی از برندهای دیگر، تعویض ال سی دی‌های شکسته است که ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. به عنوان مثال افتادن لپ تاپ می‌تواند باعث این آسیب شود. همچنین فشار بیش از حد روی صفحه نمایش می‌تواند ترک خوردگی و شکستگی ال سی دی را به دنبال داشته باشد. در چنین مواردی معمولا باید صفحه نمایش تعویض شود و نمی‌توان آن را تعمیر کرد. در مگابایت سیستم خدمات تعویض نمایشگر نیز با استفاده از قطعات و ال سی دی‌های اورجینال انجام می‌گیرد.

رفع مشکل پیکسل مرده یا گیر کرده در ال سی دی لپ تاپ

پیکسل‌های گیر کرده نقاط ریزی روی صفحه نمایش لپ تاپ هستند که تغییر رنگ نمی‌دهند و در سه حالت قرمز، آبی یا سبز گیر می‌کنند. از طرف دیگر پیکسل‌های مرده برای همیشه خاموش می‌شوند و به همین دلیل سیاه رنگ هستند. در هر دو حالت امکان خرابی ترانزیستورها وجود دارد؛ زیرا در چنین مواردی قدرت موردنیاز برای روشن شدن پیکسل‌ها تامین نمی‌شود. این پیکسل‌ها مانع عملکرد صحیح لپ تاپ نمی‌شوند اما می‌توانند در مواردی که کارهای گرافیکی با سیستم انجام می‌دهید، مشکل‌ساز باشند.

رفع مشکل سوسو زدن ال سی دی لپ تاپ

سوسو زدن و به عبارتی کم و زیاد شدن نور ال سی دی می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. خرابی در نور پس زمینه ال سی دی، خرابی اینورتر و مشکل در کارت گرافیک از جمله دلایل احتمالی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. این نقص در ال سی دی لپ تاپ به چشم فشار وارد می‌کند. بنابراین باید سریعا آن را برطرف کنید و به اندازه تعمیر شارژر لپ تاپ جدی بگیرید.

چرا مگابایت سیستم بهترین مرکز برای تعمیر ال سی دی لپ تاپ شماست؟

در مجموعه مگابایت سیستم گروهی از متخصصان کارآزموده با تجربه بیش از 10 ساله، در زمینه تعمیر تخصصی ال سی دی لپ تاپ فعالیت دارند و همه مشکلات ال سی دی را با استفاده از دانش روز و پیشرفته‌ترین تجهیزات برطرف می‌کنند. تعمیر ال سی دی در محل یکی از خدمات فوق‌العاده مگابایت سیستم است و به این ترتیب نیازی نیست که برای تعمیر ال سی دی حضورا مراجعه کنید. پس از ثبت درخواست توسط شما، کارشناسان در اسرع وقت به محل کار یا منزلتان مراجعه کرده و پس از عیب‌یابی دقیق، صدور پیش‌فاکتور و تایید آن نسبت به تعمیر ال سی دی اقدام می‌کنند.

سئوالات متداول