مگابایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

مگا بایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

جستجو کردن
Close this search box.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

برای بسیاری از افراد خراب شدن کیبورد معادل با عدم کارایی لپ تاپ است، اما خرابی این قطعه اتفاق چندان دور از انتظاری نیست. خبر خوب اینکه کیبوردها هم مانند هر قطعه دیگری در لپ تاپ قابل تعمیر هستند. در مگابایت سیستم خدمات تعمیر کیبورد لپ تاپ به صورت کاملا تخصصی و با بهره‌مندی از تجارب ارزشمند کارشناسان حرفه‌ای ارائه می‌شود.

تعمیر کیبورد لپ تاپ در مگابایت سیستم

تعمیر کیبورد لپ تاپ فرایند بسیار تخصصی است که نباید آن را به هر کسی بسپارید. در صورت تعمیر غیراصولی، کیبورد بیشتر آسیب می‌بیند و چه بسا متحمل خسارات بسیاری شده و وادار شوید کیبورد دیگری تهیه کنید. در مجموعه مگابایت سیستم تعمیر کیبورد لپ تاپ طی مراحل زیر انجام می‌شود:

1. عیب‌یابی کیبورد لپ تاپ

برای تعمیر کیبورد در بهترین مرکز تعمیر لپ تاپ، ابتدا فرایند عیب‌یابی به دقت انجام می‌شود. کیبورد لپ تاپ به دلایل مختلفی از کار می‌افتد یا کارایی اولیه خود را از دست می‌دهد. به طور کلی برخی از رایج‌ترین دلایل کار نکردن کیبورد لپ تاپ عبارتند از:

مشکلات سخت‌افزاری؛ رایج‌ترین علت کار نکردن کیبورد لپ تاپ

یکی از بارزترین دلایل کار نکردن کلیدهای کیبورد لپ تاپ، آسیب فیزیکی به خود کیبورد است که ممکن است به دلیل افتادن لپ تاپ، ضربه خوردن، گرد و غبار یا ریختن مایعات روی آن، کلیدها گیر کنند یا شل شوند. در مواردی نیز با فشردن کلید کاراکترهای اشتباهی نوشته می‌شود یا بعضا کلید به کلی از کار می‌افتد. برای رفع مشکلات سخت افزاری، بسته به میزان به تمیز کردن، تعویض یا تعمیر کیبورد نیاز است. در هر سه حالت توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از بروز صدمات شدیدتر تعمير لب تاب را به متخصصان مگابایت سیستم بسپارید که در این زمینه سابقه کار دارند.

مشکلات نرم‌افزاری؛ یکی دیگر از علت‌های خراب شدن کیبورد

یکی دیگر از دلایل رایج کار نکردن کلیدهای کیبورد لپ تاپ، مشکلات نرم‌افزاری مانند خطاهای درایور، فایل‌های خراب یا به روز رسانی‌های ناسازگار با سیستم شماست. این مشکلات بر ارتباط بین صفحه کلید و سیستم عامل تاثیر می‌گذارد یا در عملکرد کیبورد اختلال ایجاد می‌کند. برای مثال در چنین مواردی کلیدهای کیبورد صرفا بعضی اوقات یا در برنامه‌های خاصی کار می‌کنند. کارشناسان مگابایت سیستم فعال در تعمیرات لپ تاپ لنوو و دیگر برندها، از تخصص و مهارت فوق‌العاده‌ای در شناسایی این مشکلات نرم‌افزاری و رفع آن‌ها برخوردار هستند.

ویروسی شدن لپ تاپ یا نصب بدافزار؛ علت دیگر خرابی کیبورد

یکی از علل کمتر رایج اما جدی‌تر کار نکردن کلیدهای کیبورد لپ‌ تاپ، ویروسی شدن آن یا نصب یک بدافزار است. این برنامه‌های مخرب می‌توانند کیبورد لپ تاپ را غیرفعال کرده یا باعث شوند کلیدهای کیبورد عملکرد اشتباهی داشته باشند. در صورتی که با فشردن برخی کلیدهای کیبورد، وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های مشکوکی باز می‌شود، احتمال ویروسی شدن سیستم وجود دارد.

برای رفع این مشکل نرم‌افزاری نیز می‌توانید روی مشاوره رایگان کارشناسان ما در مگابایت سیستم حساب کنید. در واقع همه خدمات تعمیرات لپ تاپ دل و دیگر محصولات مشابه از برندهای دیگر در مگابایت سیستم، صرفا مربوط به رفع مشکلات سخت‌افزاری نیست و در صورت بروز ایرادات نرم‌افزاری نیز کارشناسان ما در این زمینه تخصص و مهارت دارند.

2. ارائه گزارش و پیش فاکتور تعمیر کیبورد لپ تاپ

پس از عیب‌یابی پیش فاکتور صادر و در صورت موافقت مشتری، فرایند تعمیر آغاز می‌شود. شفافیت در فاکتور هزینه یکی از مواردی است که مگابایت سیستم را به مرکز ایده‌آلی برای تعمیر کیبورد لپ تاپ تبدیل می‌کند.

3. تعمیر کیبورد لپ تاپ با استفاده از بهترین قطعات

در مرحله آخر مهندسان کارآزموده مگابایت سیستم، کیبورد خراب را تعمیر می‌کنند. در صورتی که ضمن تعمیر کیبورد، به قطعه جدیدی نیاز باشد، قبل از استفاده از قطعه خاص به مشتری اطلاع داده شده و پیش فاکتور مجددا صادر می‌شود.

مزایا و خدمات تعمیر کیبورد لپ تاپ در مگابایت سیستم

در صورتی که برای تعمیر لپ تاپ acer و لپ تاپ‌های دیگر برندها، مگابایت سیستم را انتخاب کنید، مزایا و خدمات بسیاری در اختیار شما قرار می‌گیرد. برخی از خدمات این مرکز برای تعمیر کیبورد و دیگر قطعات لپ تاپ عبارتند از:

  • مشاوره رایگان: در صورت بروز هرگونه مشکلی درباره کار با کیبورد لپ تاپ خود، می‌توانید به صورت رایگان از مشاوره‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید.
  • نصب آنتی‌ویروس: همانطور که گفتیم، در برخی موارد کار نکردن کیبورد به دلیل ویروسی شدن آن است. برای جلوگیری از ویروسی شدن مجدد لپ تاپ، روی دستگاه شما آنتی‌ویروس‌های قدرتمندی نصب می‌شود.
  • تحویل رایگان درب منزل: در صورتی که با توجه به آسیب کیبورد، امکان تعمیر آن در محل وجود نداشته باشد، لپ تاپ به مرکز برده شده و پس از تعمیر، به صورت رایگان درب منزل تحویل شما داده می‌شود.
  • گارانتی 50 روزه بعد از تعمیر: در صورت بروز هر مشکلی طی 50 روز بعد از تعمیر، کیبورد بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان مجددا تحت بررسی قرار گرفته و تعمیر می‌شود.

سئوالات متداول