مگابایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

مگا بایت سیستم
مرکز تعمیر لپ تاپ و موبایل

جستجو کردن
Close this search box.

تعمیر تخصصی شارژر لپ تاپ

یکی از مشکلات مربوط به لوازم جانبی لپ تاپ، خراب شدن شارژر است. در صورتی که به موقع برای تعمیر شارژر اقدام نکنید، احتمال بروز مشکلات جدی‌تر و حتی سوختن قطعه‌ای مهم در لپ تاپ وجود دارد. تعمیر شارژر لپ تاپ از جمله خدمات عرضه‌شده در مجموعه مگابایت سیستم است.

تعمیرات تخصصی شارژر لپ تاپ در تهران

شارژرها مانند هر قطعه مهم دیگری در لپ تاپ به دلایل مختلف آسیب می‌بینند و خراب می‌شوند. برای مثال اگر در جایی زندگی یا کار می‌کنید که برق مدام نوسان دارد، احتمال خراب شدن شارژر بالاست. همچنین در صورتی که ضربه‌ای به شارژر وارد شود یا از آن بد استفاده کنید (بد جا زدن سوکت یا کشیده شدن سیم)، شارژر زودتر فرسوده و خراب می‌شود. در چنین مواردی ابتدا با مشاوره تعمیرات لپ تاپ متوجه مشکل اصلی خرابی شارژر می‌شوید و سپس در صورت امکان، شارژر تعمیر می‌شود.

آیا شارژر لپ تاپ قابل تعمیر است؟

در برخی موارد شارژر لپ تاپ را می‌توان تعمیر کرد اما گاهی اوقات تعمیر این قطعه، صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است شارژر جدیدی تهیه کنید. با این حال همیشه تعمیر شارژرهای اورجینال در اولویت قرار دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از خرید شارژر جدید، لپ تاپ سرویس شود تا در صورت امکان، با همان قطعات اصلی کارخانه کار کند.

خدمات تخصصی تعمیر شارژر لپ تاپ

به طور کلی چه قصد تعمیر باتری لپ تاپ لنوو را داشته باشید و چه بخواهید شارژر را تعمیر کنید، در اولین قدم فرایند عیب‌یابی صورت می‌گیرد. سپس بسته به نوع مشکل و خرابی شارژر، خدمات متنوعی برای رفع ایرادات این قطعه انجام می‌شود. برخی از خدمات تخصصی مربوط به تعمیر شارژر لپ تاپ عبارتند از:

تعمیر برد آداپتور لپ تاپ

برخی مواقع علت خرابی و عدم کارکرد شارژر، از کار افتادن برد آداپتور است. احتمالا با کمی جستجو در فضای اینترنت، ویدیوهای بسیاری را پیدا کنید که نحوه تعمیر برد آداپتور را آموزش می‌دهند. اما اکیدا توصیه می‌کنیم از انجام این روش‌ها خودداری کنید و حتما مانند تعمیر ال سی دی لپ تاپ دل، این کار را به کسانی بسپارید که در این زمینه آموزش تخصصی دیده‌اند؛ زیرا ورودی آداپتور برق AC 220v دارد و بررسی آن توسط افراد مبتدی، بسیار خطرناک است.

تعمیر خرابی کابل برق شارژر

یکی دیگر از دلایل از کار افتادن شارژر لپ تاپ، خراب شدن کابل برق آن است. کابل برق یا سیم شارژر در اثر کشیدگی دچار قطعی می‌شود. همچنین حتی اگر به درستی از شارژر مراقبت کنید، پس از چند سال ممکن است سیم شارژر فرسوده و پاره شود. در این موارد نیز می‌توان کابل برق شارژر را تعمیر کرد.

تعمیر قطعات مدار شارژر لپ تاپ

گاهی اوقات کار نکردن شارژر به خراب شدن قطعات مدار برمی‌گردد. در اثر عوامل مختلفی قطعات اصلی مدار شارژ از جمله مدار پاور جک، کابل برق ورودی، فیوز یا NTC یا خازن‌های مدار RLC اولیه و خازن کارکرد صحیح خود را از دست می‌دهند و در این موارد، شارژر از کار می‌افتد.

نحوه تعمیر شارژر لپ تاپ

اولین قدم برای تعمیر lcd لپ تاپ، شارژر و هر قطعه دیگری عیب‌یابی است. در مرحله اول باید شارژر را به ما تحویل دهید یا در صورت تمایل، تکنسین‌های زبده مگابایت سیستم به محل اعزام شده و شارژر را به دقت موردبررسی قرار می‌دهند تا مشکل اصلی شناسایی شود. سپس پیش فاکتور صادر شده و هزینه تخمین زده می‌شود. پس از تایید پیش فاکتور توسط شما، متخصصان مجرب با استفاده از قطعات اورجینال، شارژر را تعمیر می‌کنند.

مگابایت سیستم: بهترین مرجع تعمیر شارژر لپ تاپ از برندهای مختلف

در مگابایت سیستم رفاه حال مشتری حرف اول را می‌زند. به همین دلیل، در این مجموعه خدماتی عرضه می‌شود تا بهترین تجربه را از تعمیر وسایل الکترونیکی خود داشته باشید. تعمیر سریع در کوتاه‌ترین زمان ممکن، گارانتی تست و تضمین خدمات و اورجینال بودن قطعات مورداستفاده، تخمین هزینه قبل از تعمیر و مشاوره رایگان از جمله خدمات مگابایت سیستم است. همچنین امکان تعمیر در محل نیز وجود دارد. بنابراین در وقت و انرژی شما بسیار صرفه‌جویی می‌شود.

سئوالات متداول